Азнакай районында туып-үскән Бөек Ватан сугышында катнашучыларның фотосурәтләрен җыю төгәлләнеп килә

2019 елның 5 марты, сишәмбе

Азнакай шәһәре һәм Азнакай шәһәре хәрби комиссариаты Бөек Ватан сугышында катнашучылар турында мәгълүматлар бердәм базага кертү өчен Азнакай районында туып - үскән Бөек Ватан сугышы ветераннарының фотосурәтләрен җыя. Әлеге фоторәсемнәр Мәскәү өлкәсенең «Патриот " паркы территориясендә «Хәтер юлы» Галереясе терминалында Россия Федерациясе Кораллы көчләре баш храмына урнаштырылачак. Төп гыйбадәтханәне 2020 елда ачу планлаштырыла.

Материалларны район хәрби комиссариатына, кәгазьдә, Солтангалиев 4А адресы буенча, 7-09-84 яки 7-30-03 телефоны аша бирергә яки электрон адрес буенча җибәрергә кирәк Edgar.Shaydullin@tatar.ru

Фоторәсемнәр соң сканирования булачак кире хуҗаларына. Фотосурәтләргә таләпләр: Бөек Ватан сугышында катнашучы сурәте анфас фотографиясенә, вертикаль урнаштыру. Фотография текстында түбәндәгеләр күрсәтелә: хәрби исем, фамилия, исем, атасының исеме, туган көне, үлем датасы, булган бүләкләр турында мәгълүматлар».

Мәгълүмат җыю эше ахырына якынлаша, муниципаль районда яшәүче барлык халыкның да актив катнашуларын һәм якыннарының тарихына кереп өлгерүләрен сорыйбыз. Беркем дә онытылмый, бернәрсә дә онытылмый!