Белешмә махсус сакланучы территорияләренең һәм объектларының кадастр бәясен билгеләү турында арадаш хисап документларын урнаштыру турында cу фонды, урман фонды җирләренең

2019 елның 22 июле, дүшәмбе

Су фонды, урман фонды җирләренең, Татарстан Республикасы махсус сакланучы территорияләренең һәм объектларының кадастр бәясен билгеләү турында арадаш хисап документларын урнаштыру турында (алга таба – хисап проекты), шулай ук хисап проектына искәрмәләр тапшыру тәртибе һәм сроклары турында белешмә.

Татарстан Республикасының Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы хәбәр итә.

2016 елның 3 июлендәге 237-ФЗ номерлы «Дәүләт кадастр бәяләве турында» Федераль закон һәм Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының 26.09.2018 ел, № 3173-р боерыгы нигезендә хәзерге вакытта Татарстан Республикасы территориясендә су фонды, урман фонды җирләрен, аеруча саклана торган территорияләр һәм объектлар җирләрен дәүләт кадастр бәяләве үткәрелә.

Су фонды, урман фонды җирләренең кадастр бәясен билгеләү нәтиҗәләре буенча «Дәүләт кадастр бәяләве үзәге» дәүләт бюджет учреждениесе (алга таба – «ЦГКО» ДБУ) тарафыннан электрон документ формасында хисап проекты төзелде.

04.07.2015 хисап проектында булган мәгълүматлар һәм материаллар дәүләт кадастр бәяләве фондын алып бару тәртибендә каралган күләмдә «Интернет» мәгълүмат-телекоммуникация челтәрендә дәүләт теркәве, кадастр һәм картография федераль хезмәтенең рәсми сайтында алтмыш көнгә урнаштырылган.

Әлеге материаллар дәүләт теркәве, кадастр һәм картография федераль хезмәтенең рәсми сайтында (https://rosreestr.ru «Сервислар» бүлегендә – «Дәүләт кадастр бәяләве мәгълүматлар фондыннан мәгълүматлар алу» бүлекчәсендә – «Кадастр бәясен билгеләү турында хисап проектлары/дәүләт

кадастр бәясе нәтиҗәләре турында хисап проектлары» бүлекчәсендәурнаштырылган .Ðèñóíîê 2

Хисап проекты, кушымталарны да кертеп, Шулай ук ДБУ «ЦГКО» рәсми сайтында (http://cgko.tatarstan.ru бүлегендә) «Эшчәнлек» бүлекчәсендә – «Арадаш хисап документлары» бүлекчәсендә урнаштырылган .

Хисап проектына искәрмәләр 2019 елның 22 августына кадәр,кызыксынган затлар тарафыннан ДБУ «ЦГКО»га шәхсән, почта аша яки электрон почта аша «Интернет» мәгълүмати-телекоммуникация челтәрен кулланып электрон документ формасында җибәрелергә мөмкин. Моннан тыш, Хисап проектына карата кисәтүләр «Татарстан Республикасында дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтүнең күпфункцияле үзәге» дәүләт бюджет учреждениесенең (алга таба – «КФҮ»ДБУ) теләсә кайсы филиалына тапшырылырга мөмкин.

Хисап проектына карата искәрмәләрне тапшыру көне буларак «ЦГКО» ДБУ яки «КФҮ» ДБУ тарафыннан календарь почта штемпеленең оттискында күрсәтелгән көне яки «Интернет» мәгълүмати-телекоммуникация челтәре аша тапшыру көне санала.

Кисәтү проекты, аның асылы, түбәндәге мәгьлүматны үз эченә алырга тиеш:

1) хисап проектына кисәтү ясаган физик затның фамилиясе, исеме һәм атасының исеме (соңгысы - булган очракта), юридик затның тулы исеме, телефон номеры, электрон почта адресы (булган очракта);

2) кадастр бәясен билгеләү буенча исәп-хисап проектына искәрмәләр бирелгән күчемсез милек объекты адресы һәм (яки) аның кадастр номеры;

3) исәп-хисап проекты битләре номерларына күрсәтмәләр (теләк буенча).

Кисәтүләргә кадастр бәясен билгеләгәндә җибәрелгән хаталар булуын раслаучы документлар, шулай ук күчемсез милек объектының характеристикалары турында декларация тапшырылырга мөмкин.

Күчемсез милек объекты характеристикасы, шул исәптән аны карау тәртибе Россия Федерациясе Икътисадый үсеш министрлыгының 27.12.2016 №846 «Күчемсез милек объекты характеристикасы, шул исәптән аның формалары турында декларация карау тәртибен раслау турында » боерыгы белән расланган.

Исәп-хисап проектына искәрмәләр түбәндәге адрес буенча кабул ителә:

420021, Казан  шәһәре, Париж Коммунасы урамы, 8 йорт адресы буенча урнашкан  «ЦГКО» ДБУ («БТИ»АҖ документларын  кабул итү зонасы, керү – бина почмагында).

Татарстан Республикасы территориясендә урнашкан «КФҮ» ДБУ филиаллары (http://mzio.tatarstan.ru/rus/uvedomleniya.htm).

Электрон документ формасында (шәхси имзасы белән сканерланган документ) «ЦГКО» ДБУ электрон почтасы буенча: Gbu.Cgko@tatar.ru.

Күчемсез милек объекты характеристикасы, шул исәптән аны карау тәртибе турында тулырак мәгълүмат, ДБУ «ЦГКО» http://cgko.tatarstan.ru.рәсми сайтында урнаштырылган.