КОМПЕНСАЦИЯ САТЫП АЛУГА ТВ-ПРИСТАВКИ

2019 елның 13 августы, сишәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «2019 елда цифрлы телевидение приставкасын һәм (яки) цифрлы телевизион тапшырулар сигналын кабул итү өчен телевизион антеннаны сатып алу чыгымнарын компенсацияләү турында» 2019 ел, 13 июль, 574 нче карары кабул ителде.
Компенсация цифрлы телевизион приставканың яки телевизион антеннаның факттагы бәясе күләмендә, ләкин җиһазларның һәр төре буенча 1000 сумнан да артмый.

КЕМ КОМПЕНСАЦИЯ АЛЫРГА МӨМКИН
Төрле төбәкләрдә ТВ-приставкалар сатып алу өчен компенсациягә хокуклы гражданнар категорияләре исемлеге аерылырга мөмкин, әмма стандарт исемлек шундый:

Бөек Ватан сугышы ветераннары;
фашизмның балигъ булмаган тоткыннары;
Бөек Ватан сугышы һәм хәрби хәрәкәтләр инвалидлары;
һәлак булган (вафат булган) Бөек Ватан сугышы инвалидларының һәм анда катнашучыларның, шул исәптән кабат никахка кермәгән толларның (толларның) гаилә әгъзалары;
эшкә яраклы гражданнар (гаилә әгъзалары) белән бергә яшәмәүче пенсионерлар);
аз керемле гаиләләр;
аз керемле ялгыз яшәүче, дәүләт социаль ярдәме алучы, эшкә сәләтле гаилә әгъзалары булмаган гражданнар.

Белешмәләр өчен Телефон
7-25-88, 7-25-93