Казанның эшче яшьләре «Наше время - Безнең заман " фестиваленә чакырыла»

2019 елның 17 августы, шимбә

Казанның эшче яшьләре вәкилләрен ел саен уздырыла торган «Наше время - Безнең заман»ачык республика телевизион иҗат фестивалендә катнашырга чакыралар. Чара 1 марттан 16 ноябрьгә кадәр уза һәм эшче һөнәрләр елына багышлана. Катнашу өчен гаризаны 2 сентябрьгә кадәр тапшырырга мөмкин.

Конкурс кысаларында дүрт зона туры һәм финал узачак. Казанда 26-27 октябрьдә узачак дүртенче зона этабы узачак. Чараның икенче көнендә Ленин исемендәге мәдәният йортында гала-концерт узачак.

Финал 13-14 ноябрьдә Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм академиясенең концертлар залында узачак. Анда зона турларында җиңүчеләр узачак, алар жюри рәисен һәм генераль продюсерны махсус чакыру алачак. Соңрак, 16 ноябрьдә "Пирамида" мәдәни-күңел ачу комплексында зур гала-концерт узачак.

Элегрәк Татарстанда «Наше время»республика фестивалендә катнашу өчен гаризалар кабул ителә башлаган иде. Сайлап алуны узу өчен сайтта теркәлергә кирәк. Шартларның берсе, аны үтәргә кирәк - югары белем булмау. Иҗади үсештән тыш, хезмәткәрләр чыгышлары өчен гонорар белән бүләкләнәчәк, ә үз номерларын алар "яңа гасыр" каналында трансляциялиячәк. Фестиваль җиңүчесе укытачак төп приз-250 мең сум.