Коммуналь хезмәтләргә түләү өчен шимбә көннәрендә кассалар эшләячәк

2020 елның 12 феврале, чәршәмбе

«ТАТЭНЕРГОСБЫТ» АҖ хәбәр иткәнчә, клиентларга хезмәт күрсәтү офисы Азнакай шәһәре, Ленин ур., 30 адресы буенча график буенча эшли: дүшәмбедән җомгага кадәр 8:00дән 17:00гә кадәр, шимбә көнне 9:00дән 13:00гә кадәр төшке ашка тәнәфессез.

Хезмәтләр өчен офисның эш сәгатьләрендә, шул исәптән шимбә көнне, билгеләнгән терминал аша түләргә мөмкин, ул Ак Барс банк картасын яки кулдагы акчаны кабул итә. Офис персоналы терминал аша түләгәндә консультация бирә һәм ярдәм күрсәтә.

Анда килүчеләр " Татэнергосбыт «АҖ физик затларның шәхси кабинеты яки Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр порталының шәхси кабинеты аша түләүләрне гамәлгә ашыра һәм хезмәтләр өчен түләү хисаплау һәм түләү белән бәйле өстәмә мәгълүмат ала алачак. 2020 елның февраленнән Ленин ур., 30 адресы буенча урнашкан офиста айның һәр 3нче һәм 4нче шимбәсендә 9: 00дән 13: 00гә кадәр өстәмә рәвештә кассада хезмәт күрсәтү өчен түләү мөмкинлеге биреләчәк.

2019 елдан 2019 елга«акчасыз Татарстан» проектын гамәлгә ашыру буенча чаралар планы («юл картасы») расланды, аның үтәлеше Татарстан җитәкчелеге тарафыннан контрольдә тотылды. Бүгенге көндә Татарстан Республикасы буенча дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр Порталы аша түләүләр өлеше уртача 27% тәшкил итә, шул ук вакытта Азнакай районында ПГМУ аша түләүләр 13% дәрәҗәсендә, ә кассадагы түләүләр өлеше - 35%, Татарстан Республикасы буенча уртача өлеш 20% дәрәҗәсендә. Электрон түләүләрне үстерү максатыннан, «Татэнергосбыт» АҖ 2020 елның 1 мартыннан торак-коммуналь түләүләр буенча яңартылган Шәхси кабинет эшли башлый.