25 сентябрьдә фестиваль кысаларында "Йоклаган чибәркәй төшләре" тамашасының премьерасы булачак

2019 елның 21 сентябре, шимбә

Татарстан Республикасының Президенты Р. Н.Миңнеханов кушуы буенча, Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы тарафыннан, 2019 елның 21 сентябрендә «Татнефть Арена»Боз сарае мәйданчыгында узачак Skaz.ka Халыкара фестиваленә әзерлек буенча эш алып барыла.

Skaz.ka милли мультикультура фестивале («Казан турында әкият») мәдәниятләрнең күптөрлелеген туплый һәм традицияләрнең байлыгын ача. Анда «Чайф», үз төркеме белән Пелагея, The Hatters, Иван Дорн, BrainStorm, Noize MC, Eighteen, «мораль Кодекс», «Танцы Минус», Animal джаз, YUMMY MUSIC музыкаль лейблы артистлары һәм башкалар чыгыш ясаячак. Фестивальдә шулай ук урам спорт төрләре белән спорт зонасы һәм әкиятләр буенча интерактив квест форматында балалар зонасы да эшләячәк.

25 сентябрьдә, фестиваль кысаларында, «Татнефть Арена» Боз сараенда «Йоклый торган чибәркәй төшләре»тамашасының премьерасы булачак. Төп рольдә –
прима-балерина Диана Вишнева. «Йоклаган чибәркәй төшләре» - революцион тамаша, ул заманча балет комбинациясен һәм сәхнәдә өч үлчәмле проектны тәкъдим итә. Тамашаның дөнья премьерасы 2018 елның декабрендә Майамида узды, артистларга Мик Джаггер кул чапты. Шоуга билетларны сайтта карарга була kzn.kassir.ru.