Салым түләүчеләр өчен мәгълүмат

2020 елның 19 ноябре, пәнҗешәмбе

Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча № 17 районара инспекциясе 2020 елның 1 декабрендә салым агентының 2019 ел өчен тотылмаган физик затлар бюджетына милек салымнарын (физик затлар милкенә салым, Җир һәм транспорт салымнарын) һәм НДФЛны (физик затлар милкенә салым, Җир һәм транспорт салымнарын) түләү бурычын үтәргә тиешле вакыты җитәчәген искә төшерә.
2 декабрьдән башлап, салымнар түләмәгән гражданнар өчен "бурыч" статусы биреләчәк.
Салым инспекциясе искә төшерә: барлыкка килгән бурыч һәм аны түләүдән баш тарту-үзе артыннан бурычлыга мәҗбүри түләттерү чараларын куллануга, йә суд тәртибендә түләтүгә китерә. Салымнар буенча бурычлар барлыкка килү көтелмәгән хәл булмасын өчен Федераль салым хезмәтенең интерактив сервисларыннан файдалану да җитә.:
- "физик затлар өчен салым түләүченең шәхси кабинеты «сервисы аша»
- "салым һәм пошлиналар түләү" сервисы аша»;
- «салымнар ФЛ " мобиль кушымтасы аша»;
- Татарстан Республикасы Электрон Хөкүмәте терминаллары, почта һәм банк терминаллары аша.
Салым салынучы күчемсез милек яки транспорт чарасы белән идарә иткән вакытта салым белдерү кәгазе алынмаган очракта, салым түләүчегә салым инспекциясенә мөрәҗәгать итәргә кирәк.

Операция залының эш режимы (төшке ашка тәнәфессез)

Дүшәмбе, чәршәмбе: 9.00-18.00;
Сишәмбе, пәнҗешәмбе: 9.00-20.00
җомга: 9.00-16.45
шимбә, якшәмбе: ял көннәре.

Салым түләүчеләр белән эшләү бүлеге
Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча 17 нче номерлы МРИ.