Юридик ярдәм күрсәтү турында шәхси эшмәкәрләр һәм затлар эшсез гражданнарны эшкә урнаштырганда

2021 елның 6 апреле, сишәмбе

Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр иткәнчә, РФ Хөкүмәтенең 13.03.20021 ел, № 362 карары нигезендә 2021 елда эшсез гражданнарны эшкә урнаштырганда юридик затларга һәм шәхси эшмәкәрләргә дәүләт ярдәме каралган. Эш бирүченең эшчеләргә хезмәт хакын түләүгә чыгымнарын өлешчә компенсацияләү рәвешендә Субсидия Россия Федерациясе Социаль иминият фонды тарафыннан бирелә.
Субсидия алу максатыннан эш бирүче эшсез гражданнарны эшкә урнаштыру күздә тотыла торган вакансияләр исемлеген кушып, мәшгульлек хезмәте органнарына "Работа в России"порталындагы шәхси кабинетны кулланып гариза юллый.
Чыгымнарга Компенсация 1, 3 һәм 6 ай эшкә урнашу датасыннан соң, мәшгульлек үзәгендә эшсезләр сыйфатында исәптә торучы һәр гражданга 2021 елның 1 гыйнварына һәм мәшгульлек хезмәте органнары тарафыннан Эш бирүчегә эшкә урнашу өчен җибәрелгән датага бирелә торган иминият взнослары суммасына арттырылган минималь хезмәт хакының өч күләменә кадәр түләнә.
Дәүләт ярдәме чараларын алу эш бирүче тарафыннан күрсәтелгән карар белән билгеләнгән шартларны үтәгәндә мөмкин.