Азнакай муниципаль районы «Кызыл гвоздика» Бөтенроссия акциясенә кушылды

2021 елның 18 июне, җомга

Азнакай муниципаль районының «мәдәният үзәге» МБУ «Кызыл гвоздика» Бөтенроссия акциясенә кушылды, аны ел саен «буыннар хәтере» хәйрия фонды үткәрә, ул безнең илебез катнашкан барлык хәрби хәрәкәтләр ветераннарына адреслы югары технологияле медицина ярдәме күрсәтү буенча Россиядә бердәнбер коммерцияле булмаган оешма.

Әлеге акция кысаларында 17 июнь көнне Азнакай шәһәренең 1 нче урта мәктәбендә патриотик сәгать узды. Балаларга Бөек Ватан сугышында солдатларның, хатын-кыз фронтовикларның батырлыклары, сугыш вакытында солдат һәм офицерларны бүләкләгән орден һәм медальләр турында сөйләделәр. Тагын бер кат балалар көтеп алынган Җиңү нинди югалтулар бәрабәренә яулануы турында уйландылар.

Аннары балаларга «Кызыл гвоздика» Бөтенроссия акциясе турында сөйләделәр, ата-аналар белән бергә актив катнашырга чакырдылар. "Кызыл гвоздика" - ул бары тик значок кына түгел, ул илебез ветераннарына, бүгенге көндә исән һәм батырларча һәлак булучыларга Бөтенроссия рәхмәт символы да. Акция вакытында (30 июньгә кадәр) һәр кеше, онлайн «Кызыл гвоздика» значогын алып, популяр сәүдә челтәрләре кибетләрендә, Россия почтасы бүлекчәләрендә, волонтерлардан иганә алып, ветераннарга ярдәм итү эшенә үз өлешен кертә ала.

Акциягә кушылыгыз һәм ветераннарга ярдәм итүгә үз өлешегезне кертегез!