Бөтендөнья сыйфат атнасы турында

2021 елның 8 ноябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор идарәсе ел саен ноябрьнең икенче атнасы Бөтендөнья сыйфат атнасы буларак билгеләп үтелә, дип хәбәр итә. Бөтендөнья сыйфат көне-дөньяның күп илләрендә билгеләп үтелә торган ел саен үткәрелә торган чара. Бу көнне гамәлгә кую инициаторы булып Берләшкән Милләтләр оешмасы ярдәме белән Европа сыйфат оешмасы тора. Ел саен слоган белән Европа сыйфат атналыгының яңа темасы игълан ителә, ул конкурс нигезендә сайлап алына.

2021 елда сыйфат атнасы 8 ноябрьдән 14 ноябрьгә кадәр «Passing the Next Frontier with Quality»девизы астында уза. Ул «яңа сыйфат дәрәҗәсенә күчү»дип тәрҗемә ителә.

Икътисадтагы иң мөһим проблемаларның берсе-җитештерелә торган товарларның, күрсәтелә торган эшләрнең (хезмәтләрнең) сыйфаты. Бөтендөнья сыйфат көнен үткәрүнең төп максаты-дөньяда җитештерелә торган продукциянең, күрсәтелә торган хезмәтләрнең сыйфатын арттыру.

Кулланучының товарлар, эшләр һәм хезмәт күрсәтүләрнең сыйфатына һәм куркынычсызлыгына хокукы «кулланучылар хокукларын яклау турында» 07.02.1992 ел, № 2300-1 РФ Законының 4, 7 ст., Россия Федерациясе территориясендә кулланылырга тиешле Таможня берлегенең техник регламентларында булган таләпләр белән регламентланган.

Россельхознадзорның Татарстан Республикасы буенча идарәсенең Россия Федерациясе дәүләт чигендә һәм транспортта чик буе ветеринария контроле бүлеге инспекторлары тарафыннан 2014 елның 8 нче ноябрендә "Казан" халыкара аэропортында 15 авиарейс пассажирларының кул йөге каралды һәм Россельхознадзорның 2003 елның 28 ноябрендә чыгарган 13-8-01 / 9999 номерлы карары нигезендә Таджикистан Республикасында Россиягә кертү вакытлыча чикләнгән продукт: эремчәк табып алынды.

Кулланучылар сатып алына торган товарларның һәм хезмәт күрсәтүләрнең сыйфаты мәсьәләләре буенча» кайнар линия " телефоннары 8(85592) 9-34-40, 7-14-80 аша мөрәҗәгать итә алалар ;

көн саен 800 сәгатьтән 1700 сәгатькә кадәр, ял һәм бәйрәм көннәреннән тыш, 1200 дән 1300 гә кадәр тәнәфес.

Адрес: ТР, Азнакай ш., Ямашев ур., 4

Сезнең шалтыратуларны көтәбез!