«100 лидеров - Татарстан будущего. Be Digital. Be Sustainable» проектта катнашырга чакырабыз

2022 елның 1 марты, сишәмбе

«Татарстан Республикасы Сәүдә-сәнәгать палатасы» Берлеге сезнең район вәкилләренә «100 лидер - киләчәк өчен. Be Digital. Be Sustainable " (Цифрлаштыру) Тотрыклы үсеш".
"100 лидер-киләчәкнең нигезе - ул идеяләрне һәм проектларны эзләү, сайлап алу, аларга ярдәм итү һәм алып бару, Татарстан Республикасының талантлы яшьләрен эшкуарлык эшчәнлегенә җәлеп итү өчен республика яшьләр проекты.
Проектның тематикасы-Be Digital. Be Sustainable. Цифрлы дөньяда алдынгы технологияләр һәм тотрыклы үсеш беренче планга чыга. "100 лидер" проекты-Киләчәк, Яшел планета, кеше капиталы һәм этик сайлау. Бу үсешне, традицияләрне, экологияне һәм кыйммәтләрне саклап калуны сайлау. Проект яшьләрнең финанс грамоталылыгын арттырачак, бизнес алып барырга (проект белән идарә итүгә) өйрәтәчәк һәм яшьләрнең игътибарын республиканың социаль әһәмиятле проектларына җәлеп итәчәк.
Узган ел нәтиҗәләре буенча, проектта 450 дән артык кеше теркәлгән, алар арасыннан экспертлар 18 яшьтән 35 яшькә кадәрге иң яхшы йөз актив һәм сәләтле яшьләрне сайлап алган. Нәтиҗәдә, 19 проект яклауда тәкъдим ителде, шуларның 5се җиңүче булды һәм 100 000 сум акча алды. Проектны Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнеханов, республика экспертлары һәм эшкуарлары хуплый.

Гаризалар 2022 елның 8 мартына кадәр түбәндәге сылтама буенча кабул ителә: https://100leadersrt.ru/
Элемтә өчен контактлы зат: Әмирханова Гүзәл Рифат кызы +7 (937) 282-27-95.