Татарстан Республикасында балаларның җәйге ялын һәм сәламәтләндерүне оештыру мәсьәләләре буенча "кайнар элемтә"

2022 елның 8 июне, чәршәмбе

2022 елның 10 июнендә Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Татарстан Республикасында балаларның җәйге ялын һәм сәламәтләндерүне оештыру мәсьәләләре буенча «кайнар линия» үткәрә.
Татарстанда яшәүчеләр җәйге сәламәтләндерү лагерьларында балалар ялы турында актуаль мәгълүматны 236-00-71 кайнар линия телефоны аша ала алалар. Гражданнарның шалтыратуларына Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы, Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре буенча министрлыгы, Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор Идарәсе хезмәткәрләре җавап бирәчәк.
"Кайнар линия" телефоны: (843) 236-00-71.
Сез шулай ук аласыз җибәрергә үз сорауларын WhatsApp номеры буенча телефон +7 (939) 345-37-50.
Консультация вакыты: 09.00 дән 15.00 сәгатькә кадәр.