"2021-2025 елларга төбәкләрне газ белән тәэмин итүне һәм газлаштыруны үстерү программасы»н гамәлгә ашыру мәсьәләләре буенча "кайнар элемтә""

2022 елның 29 июне, чәршәмбе

2022 елның 1 июлендә 10.00 сәгатьтән 12.00 сәгатькә кадәр Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында «2021-2025 елларга төбәкләрне газ белән тәэмин итү һәм газлаштыруны үстерү программасы» н тормышка ашыру мәсьәләләре буенча «кайнар элемтә» булачак.
Беренче тапкыр Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы һәм «Газпром трансгаз Казан» ҖЧҖ белгечләре гражданнар сорауларына җавап бирделәр, әлеге программаны гамәлгә ашыруда республика халкының зур кызыксынуын күрсәтте. Шалтыратулар һәм мөрәҗәгатьләр Татарстан Республикасының төрле районнарыннан һәм шәһәрләреннән килде. Ике "кайнар элемтә" нәтиҗәләре буенча бакчачылык һәм дача коммерцияле булмаган ширкәтләрендә газлаштыру буенча аңлатмалар бирелде, теге яки бу территорияләрне газлаштыру программасына кертү буенча халыктан мөрәҗәгатьләр кабул ителде, шулай ук күп балалы гаиләләрдән һәм инвалидлардан догазификация программасы буенча ташламалар бирү шартлары буенча мөрәҗәгатьләргә җаваплар бирелде.

Гражданнарның сорауларына Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы хезмәткәрләре җавап бирәчәк.
Гражданнарның сорауларына җавапларны Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының «кайнар линия» телефоны буенча 2022 елның 1 июлендә 10.00 сәгатьтән 12.00 сәгатькә кадәр 8(800)350-44-72 телефоны буенча алырга мөмкин булачак.
Гражданнар мөрәҗәгатьләре шулай ук Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Интернет-кабул итү бүлмәсе аша түбәндәге сылтама буенча кабул ителә: https://oprt.tatarstan.ru/ipriem/message-form.htm 2022 елның 1 июленә кадәр 10.00 сәгатькә кадәр.