Алма спасы

2022 елның 17 августы, чәршәмбе

Азнакай районы халкын һәм кунакларны славян халкының гореф-гадәтләренә тарту максатыннан, 16 августта Азнакай муниципаль районының мәдәният үзәге территориаль иҗтимагый идарәләр, 5 нче «Кояшкай» балалар бакчасы белән берлектә Тарсус паркында «Азнакай шәһәренең мәдәни мохите» проекты кысаларында «Алма спасы»бәйрәме үткәрде. Бәйрәм бик күңелле һәм күңелле үтте. Кунаклар өчен Азнакай муниципаль районы мәдәният үзәге үзешчәннәре катнашында концерт тәкъдим ителде. Кунаклар халык һәм эстрада җырларын, такмакларны тыңладылар, җырладылар һәм биеделәр. Өлкәннәр һәм балалар халык уеннары уйнадылар һәм ярышларда бик теләп катнаштылар.
Бәйрәмдә катнашучыларны татлы, салкынча алма уңышы белән сыйладылар,ә ачык һавада тәмле камыр ризыклары һәм десертлар белән чәй эчтеләр.
Кунаклар бәйрәмнең җылы, тату атмосферасына үтеп керделәр, балаларга татлы бүләкләр тапшырылды.