Азнакай яшьләре»беренчеләр хәрәкәте " нә актив кушыла

2023 елның 4 мае, пәнҗешәмбе

«Маяк» газетасы редакциясендә узган чираттагы түгәрәк өстәл Россиянең балалар һәм яшьләр иҗтимагый хәрәкәте «беренчеләр хәрәкәте» үсешенә багышланган иде, ул Татарстанда, шул исәптән безнең районда да киң колач ала.

Әңгәмәдә район яшьләр эшләре идарәсе башлыгы Надежда Радионова, идарәнең әйдәп баручы белгече, Азнакай районында хәрәкәт лидеры Розалина Гафиятуллина, яшь белгеч, Азнакай үзәк район хастаханәсе баш табибы урынбасары Олег Косоногов, үзәк район хастаханәсенең яшьләр лидеры Марат Вилданов катнашты. Социаль әһәмиятле эштә яхшы нәтиҗәләргә бары тик иҗтимагый активлык, бердәмлек булганда гына ирешеп була. «Беренчеләр хәрәкәте»нә кушылган азнакайлылар да бу хакта күп тапкырлар сөйләделәр.

- Бердәмлек, үзара ярдәмне кечкенәдән формалаштырырга кирәк. «Барысы өчен бер, барысы өчен бер! " шигаре"бүген дә актуаль, – диде Олег Олегович. - Әлбәттә, монда һәркемгә, гаиләдән алып мәктәпкә кадәр, иҗтимагый оешмаларга мөһим роль бирелә