Азнакай районы башлыгы Марсель Шәйдуллин район халкын Җиңү көне белән котлады

2023 елның 9 мае, сишәмбе

Хөрмәтле ветераннар, Азнакай районы халкы һәм кунаклары!

Быел Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 78 еллыгы билгеләп үтелә. Бу-Азат итүче сугышчылар өчен чиксез шатлык һәм горурлык көне һәм фронттан кайтмаганнарны искә алу көне, киләчәк буыннар азатлыгы өчен гомерләрен бирәләр. Азнакай районыннан гына да фронтка 16 меңнән артык кеше китте, шуларның 8 меңнән артыгы сугыш кырларында батырларча һәлак булды. Без аларның батырлыгы алдында баш иябез. Сугыш геройлары турындагы якты истәлек безнең йөрәкләрдә мәңгегә сакланачак!

Бүген безнең районда Бөек Ватан сугышында катнашкан ике кеше яши: Гайнулла Гаффаз улы Әюпов һәм Гыйльминур Хисаметдин кызы Заляева. Без ветераннарыбызга һәм алар алдында мәңгелек бурычыбызга тирән рәхмәтле.

Тыл хезмәтчәннәре, сугыш балалары, аларның күбесе әтисен бер тапкыр да күрмәгән, фронтны барлык кирәкле әйберләр белән тәэмин итеп, үз җилкәләрендә сугышның барлык авырлыкларын күтәргәннәр. Алар шәһәрләрне һәм авылларны фидакарьлек белән торгызганнар, икътисадны һәм авыл хуҗалыгын күтәргәннәр, күбрәк керткәннәр