Татарстанда яшь эшкуарлардан 500 мең сумга кадәр грантларга гаризалар кабул итәләр

2023 елның 30 июне, җомга

ТР Икътисад министрлыгы һәм «минем бизнес» үзәге «кече һәм урта эшкуарлык» милли проектын тормышка ашыру кысаларында яшь эшкуарлар өчен уникаль белем бирү программасын тәкъдим итә: «яшьләргә Бизнес» программасында катнашучылар үз эшләрен үстерү өчен 100 000 сумнан 500 000 сумга кадәр грантка гариза бирү мөмкинлеге алачак.

«Кече һәм урта эшкуарлык» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында «минем бизнес» үзәгеннән «яшь Бизнес»программасы старт ала. Белем бирү программасын үтү нәтиҗәләре буенча Яшь эшмәкәрләр 500 мең сумга кадәр грант ала ала. Программа 18-25 яшьлек яшьләргә юнәлдерелгән, алар эшмәкәрлек күнекмәләрен үзләштерергә һәм финанслау алырга телиләр.

Уку Татарстан Республикасының өч шәһәрендә узачак: Казан, Чаллы һәм Әлмәт. Уку 1 июльдә башлана һәм 9 июльгә кадәр дәвам итәчәк.

Программаның үзенчәлеге аның эшмәкәрлекнең гамәли аспектларына һәм бизнес өстендә эшләүгә игътибар итүендә