Грипп профилактикалау чарасы буенча Кайнар линия

2023 елның 3 октябре, сишәмбе

Әлмәт районының “Гигиена һәм эпидемиология үзәгендә” 2023 елның 02 октябрьдан 13 октябрьга кадәр кадәрге чорда Азнакай районы белгечләре грипп һәм ОРВИ профилактикалау буенча “кайнар элемтә” оештыра.

Белгечләр сораулар буенча дүшәмбе-җомга көннәрендә 09.00 – 16.00 мин. (12.00 – 13.00 тәнәфес) “кайнар элемтә”: 8(85592) 9-36-01, 9-34-40 телефоннары буенча мөрәҗәгәтләрне кабул итәләр.

Белгечләр гриппка каршы прививканы кайда ясарга, вакцинациягә ничек дөрес әзерләнергә, гриппка каршы прививканы башкалар белән бергә кулланырга мөмкинме, прививкага нинди штаммнар керә, шулай ук специфик булмаган профилактика чараларыннан искә төшерәчәкләр һәм ата-аналарга балаларны эпидезон вакытында ничек сакларга кирәклеге турында киңәшләр бирәчәкләр.