Азнакайда "Саннифест 2020" чаналар бәйгесе узды

2020 елның 13 гыйнвары, дүшәмбе

11 гыйнвар көнне Азнакай шәһәренең Р.К. Ишкәев исемендәге паркында "Мәдәни үзәк" муниципаль бюджет учреждениесе «СаниФест-2020» креатив чаналар ачык район фестивале үткәрде. Бу-фантазия, иҗат һәм кызыклы, креатив идеяләр кулланып, самодельные чанки белән снежной таулары шууны үз эченә алган якты кышкы фестиваль.

Фестиваль кунакларын Азнакай муниципаль районы башлыгы Марсель Зөфәр улы Шәйдуллин котлады, аларга уңышлар һәм иҗади җиңүләр теләде.

Фестивальдә Азнакай муниципаль районы оешма-предприятиеләреннән, авыл җирлекләреннән 29 команда катнашты. Фестиваль кагыйдәләре буенча командаларга чана ясау гына түгел, оригиналь костюмнар уйлап табу да кирәк иде. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, фестивальдә катнашучыларның барысы да бик җитди әзерләнгәннәр: командалар көчле, динамик, спорт һәм гадәти булмаган иде.

Фестиваль нәтиҗәләре буенча түбәндәге командаларга призлы урыннар билгеләнде:

- Таллы-Бүләк мәдәният йорты;

- I урын-Әгерҗе авыл җирлеге (Әгерҗе авыл мәдәният йорты, Мәнәвез мәдәният йорты);

- I урын-Вахитов авыл җирлеге (Вахитов авыл мәдәният йорты, Чәкән мәдәният йорты);

- II урын-Кәкре Елга мәдәният йорты;

II урын-Әсәй авыл җирлеге (Әсәй мәдәният йорты, Метрәй мәдәният йорты);

- III урын - «АПТС " АҖ»;

- III урын-Азнакай шәһәренең 1 нче урта мәктәбе»

- Тамашачылар симпатиясе призы: Тымытык авыл җирлеге (Тымытык авыл мәдәният йорты, Күктәкә авылы МФЦ, Агир авылы мәдәният йорты); Сәпәй авыл мәдәният йорты; Камышлы авыл мәдәният йорты; Мәсгут авыл мәдәният йорты; Микулино мәдәният йорты.

Фестивальдә катнашучы барлык командалар да дипломнар һәм истәлекле бүләкләр белән бүләкләнде.

"СаниФест-2020" Азнакай районы халкы һәм кунаклары өчен чын мәгънәсендә бәйрәм атмосферасы тудырды.