Оксана - син безнең горурлык!

2021 елның 26 ноябре, җомга

Кичә Түбән Кама шәһәрендә «Шинник» спорт комплексы базасында республика смотр-конкурсының йомгаклау этабы узды, анда Татарстан Республикасы янгын сүндерү бүлекләре бүлекчәләренең шәхси составына «янгыннарны профилактикалауның иң яхшы хезмәткәре» исеме өчен чираттагы тапкыр көрәшү мөмкинлеге бирелде.

Конкурста катнашучыларга берничә сынау узарга туры килде, аларның беренчесе спорт нормативларын тапшыруда булды. Физик әзерлек нәтиҗәләре буенча 24 нче янгын сүндерү бүлеге инженеры Оксана иң яхшы нәтиҗәләр күрсәтте. Аннары конкурсның теоритик өлеше үткәрелде, ул 60 мәсьәлә буенча тест һәм зыян күрүчеләргә беренче медицина ярдәме күрсәтә белүне үз эченә алды. Ул ут эшләре барган урында хокук бозуларны ачыклау һәм көнкүреш вагонын тикшерү, янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен бозу очракларын ачыклау буенча практик эш алып барылды.

Барлык этаплар тәмамланганнан соң махсус оештырылган комиссия ТР буенча федераль янгынга каршы хезмәтнең килешү бүлекчәләре идарәсе ФДБУнең профилактика бүлеге башлыгы И.И. Җиһаншин җитәкчелегендә конкурска йомгак ясады. Барлык дисциплиналар буенча «янгыннарны профилактикалауның иң яхшы инженеры» исемендә җыелган баллар суммасы буенча Татарстан Республикасы янгын сүндерү бүлеге бүлекчәләре арасында Ибаева Оксана икенче призлы урынны алды һәм көмеш медальгә ия булды.

24 нче янгын сүндерү  бүлеге пресса хезмәте