«Алтын Нечкэбил-2021»

2021 елның 1 декабре, чәршәмбе

27 ноябрь көнне Казан шәһәрендә «Нечкебиль 2021»республика матурлык һәм гаилә конкурсының финалы узды. Бу онытылмаслык, бәйрәм, финал көне иде! Конкурска әзерлек нык артта калды. Мәдәният йортының Концерт залы сәхнәсендә.Ленин Республикасының 10 районыннан 11 иң яхшы гаилә үзенең искиткеч тарихы белән чыгыш ясады. Бу бердәмлек, бердәмлек һәм ныклык мисаллары.
» Алтын Нечкәбил-2021 " исеменә безнең искиткеч финалист Сөембикә Габделхәй кызы лаек булды, ул ире Илнур белән 4 бала тәрбияли. Бу гаиләдә ир белән хатын арасында үзара аңлашу һәм хөрмәт хөкем сөрә. Балалар үсә талантлы барлык мөнәсәбәтләрдә, тоеп, наз һәм мәхәббәт ата-аналар. Ул үзе Мәдәният үзәгендә сәнгать җитәкчесе, ә аның ире-нефть тармагында ПРС операторы булып эшләгән. Олы кызлары Мәликә скрипкада уйный, ул күп конкурсларда җиңүче. Айсин шахмат белән мавыга. Сабыйларга Радельга һәм Аделиягә нибары 2 яшь, әмма алар һәр көнне әти-әниләрен яңа күнекмәләр үзләштерүдә уңышлары белән сөендерәләр.
Без Хаҗиәхмәтовлар гаиләсен лаеклы җиңүе белән котлыйбыз! Актив тормыш позициясе, сабырлык, батырлык һәм батырлык өчен рәхмәт белдерәбез. Сезгә нык сәламәтлек, күңел күтәренкелеге, тынычлык һәм игелек телибез! Азнакайлылар Сезнең белән горурлана!