2021 елның 24 декабре, җомга

Азнакай районы башлыгы Марсель Шэйдуллин  якташыбыз,Актубэ кызы,Лондоннын «Челси» футбол клубы уенчысы Алсу  Абдуллина белэн очрашты.Футболчы кыз 2021елнын Россия чемпионы,илнен Суперкубогын яулаган,ике тапкыр лиганын ин яхшы сул саклаучысы булып танылу алды.Зур спортка килгэнче ул Актубэдэ шогыльлэнэ.14 яшеннэн Алсу биш ел дэвамында «Чертаново»хатын-кызлар Лигасында уйный.Тэуге зур жинуе-Россия чемпионы булып комеш медаль иясе була.16 яшендэ Алсу «Локомативта', Россиянен милли жыелма составында уйный.Бер ук вакытта Мэскэудэ югары белем ала, ныклап инглиз телен ойрэнэ.Энэ шулай,20 яшьлек  оста футболчы кыз спорт доньясында танылу ала.
Район башлыгы Марсель Шэйдуллин аны зур жинулэре белэн котлап,килэчэктэ дэ  унышлар телэде.