Баш бәя – халыкның ышанычы

2021 елның 24 декабре, җомга

Баш бәя – халыкның ышанычы

Хөрмәтле Марсель Зөфәр Улы!

Мин сезне Әлмәттә, Ютазы районында эшләгән вакыттан ук яхшы беләм, Азнакайның данлыклы районы руле янында басып Торганыгызга ун ел инде. Халык белән аңлашып, җитәкчеләр, депутатлар белән бердәм командада бу җаваплы эшне башкарасыз. Әтиемнең эшен лаеклы дәвам итәсез, аны мин шәхсән үзем беләм һәм аның замандашлары кебек үк хөрмәт итәм.

Сүз дә юк, халык ышанычын яулау җиңел түгел. Моның өчен бер үк дәрәҗәдә яратырга, балаларны да, яшьләрне дә, өлкән буынны да яратырга, кайгыртырга кирәк. Фикердәшләрегез һәм хезмәттәшләрегез белән бергә сез аз гына вакыт эчендә районда кешеләр тормышы өчен бик күп уңайлыклар тудырдыгыз, азнакайлыларның абруен һәм ихтирамын яуладыгыз. Бу еллар эчендә бердәм, профессиональ команда туплап, уртак көч белән районга күп тармаклар буенча, шул исәптән авыл хуҗалыгы, сәнәгать, спорт, мәдәният, Экология һәм башка юнәлешләрдә, алдынгы урыннарны тәэмин итә алдылар.

Сезгә шәһәр, район һәм республика потенциалын ныгытуга зур өлеш керткән алдынгы һәм заманча җитәкче буларак ярдәм итәм һәм хөрмәтемне белдерәм. Сезгә киләчәктә дә профессиональ бурычларны уңышлы үтәвегезне, гражданнарның ышанычын раславыгызны, яңа үрләр яулавыгызны телим. Ныклы сәламәтлек, гаилә иминлеге, барлык планнарны тормышка ашыру. Безнең уңышлы хезмәттәшлегебезне һәм үзара аңлашуны дәвам итү.

Ихтирам белән, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты

Таһир Һадиев