Азнакай районы башлыгы Раштуа бәйрәме белән тәбрик итте

2022 елның 6 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Раштуа бәйрәме – православие христианнарының төп бәйрәме алдыннан Азнакай муниципаль районы башлыгы Марсель Шәйдуллин дин тотучыларга изге теләкләр белән мөрәҗәгать итте.

«Күп еллар дәвамында Азнакай җирендә төрле милләт һәм дин вәкилләре татулыкта һәм татулыкта яши. Халыклар бердәмлеге һәм дуслыгы тынычлык һәм тынычлык, районыбыз иминлеге өчен лаеклы казанышлар, иҗади хезмәттә уңышлар нигезе булып тора. Туган телебезгә, гореф-гадәтләребезгә сакчыл караш безгә ата-бабаларыбызның бәһасез тәҗрибәсен сакларга, үсеп килүче буынны патриотизм рухында тәрбияләргә мөмкинлек бирә. Зирәклек, әхлакый кыйммәтләр һәм өлкән буын тарафыннан салынган бердәмлек традицияләре яшьләр өчен үрнәк булып тора.

Яңа елның беренче көннәрендә православие динен тотучылар Раштуа бәйрәмен билгеләп үтә. Шәһәребездә иман итүчеләрнең шатлыгына яңа гыйбадәтханә төзелеше тәмамланды, ул бөтен Азнакайның бизәге һәм истәлекле урыны булды. Якташларымны Раштуа бәйрәме белән чын күңелдән котлыйм, барыгызга да ныклык, сәламәтлек һәм иминлек телим. Бу бәйрәм шатлык һәм бәхет китерсен. Яңа елда сезгә уңышлар һәм истәлекле вакыйгалар», – диелә котлауда.

Тулырак: http://aznakaevo-rt.ru/news/pozdravleniya/glava-aznakaevskogo-rayona-pozdravil-pravoslavykh-s-rozhdestvom