Мәгълүмати хәбәр

2022 елның 1 июне, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районы башкарма комитеты «2017-2023 елларга Азнакай муниципаль районы авыл хуҗалыгын үстерү» муниципаль программасын гамәлгә ашыру кысаларында һәм Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районы Башкарма комитетының 30.11.2016 Ел, №345 карары белән расланган "2017-2023 елларга Азнакай муниципаль районы авыл хуҗалыгын үстерү" муниципаль программасын гамәлгә ашыру кысаларында һәм 22.04.2002 ел, №129 Карарда билгеләнгән нигезләмә нигезендә, шәхси ярдәмче хуҗалыклардан эре мөгезле терлекләр саву аппаратлары бирү өчен гаризалар һәм документлар кабул итә, Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районының авыл җирендә яшәүче һәм хуҗалыкларда өч һәм аннан күбрәк савым сыеры асраучылар.

Саву аппаратын алу өчен шәхси ярдәмче хуҗалык башлыгы 2022 елның 1 июненнән алып 8 июненә кадәр авыл җирлекләре белән эшләү секторына түбәндәге адрес буенча бирә: Азнакай шәһәре, Ленин урамы, 22 йорт (каб.). №12) саву аппараты бирү турында гариза,

- Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районы авыл җирлеге башлыгының түбәндәге документлар кушымтасы (күчермәләре) белән үтенече:

шәхси ярдәмче хуҗалык башлыгының шәхесен таныклаучы документ ( паспорт 1 бит, теркәлү урыны);

- Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районы авыл җирлеге башлыгы раслаган сыерлар саны күрсәтелгән электрон хуҗалык кенәгәсеннән өземтә (2022 елның 1 гыйнварына);;

- Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районы авыл җирлеге территориясендә теркәлгән шәхси ярдәмче хуҗалык башлыгы һәм гаилә әгъзаларының барлык төр салым буенча бурычлары булмау турында белешмә;

- Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районы авыл җирлеге территориясендә теркәлгән гражданнар, шәхси ярдәмче хуҗалык башлыклары һәм гаилә әгъзаларының үзара салым буенча бурычлары булмау турында белешмә, ул авыл җирлеге башлыгы раслаган.;

- граждан административ һәм суд тәртибендә банкрот дип танылмады һәм банкротлык процессында тормый;

- шәхси ярдәмче хуҗалык башлыгының саву аппараты бүлеп бирү турында гариза, нигезләмәнең 1 нче кушымтасы нигезендә форма.

Гаризаларны һәм документларны карау гражданнарга саву аппаратлары бирү буенча гаризаларны карау комиссиясе тарафыннан башкарыла.