"Мәрхәмәт-Милосердие" берләшмәсе турында мәгълүмат

2022 елның 24 августы, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт Советында «Мәрхәмәт» хатын-кыз депутатлар берләшмәсе 2009 елдан бирле эшчәнлек алып бара.

Хатын-кыз депутатларның аеруча игътибары-аналарны һәм балачакны, гаилә һәм никах институтын Социаль яклау. «Заманча сәламәтлек саклау», «сыйфатлы белем», «дәүләтнең аерым кайгыртуга мохтаҗ балалар», «дәүләт гаилә һәм демографик сәясәт»кебек юнәлешләр аерылып тора. Бу мәсьәләләр Татарстан Республикасы Дәүләт Советы комитетлары, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты, министрлыклар һәм ведомстволар, дәүләт структуралары һәм граждан җәмгыяте институтлары җитәкчеләре катнашындагы утырышларда, эш киңәшмәләрендә, «түгәрәк өстәлләрдә», дискуссия мәйданчыкларында даими тикшерелә.

Берләшмә активында - закон чыгару инициативалары, милли һәм партия проектларына ярдәм итү, социаль юнәлешле коммерцияле булмаган оешмаларның попечительләр һәм күзәтчелек советлары эшчәнлегендә катнашу, республика халкының аеруча зәгыйфь категорияләре проблемаларын чишү юлларын эзләү. Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил белән берлектә уздырыла торган «хатын-кыз игътибары» телефон кайнар линиясе перспективалы булып тора. Актуаль темалар район һәм шәһәр хатын-кыз депутатлар берләшмәләре җитәкчеләре өчен белем бирү семинарларында карала.

"Мәрхәмәт" берләшмәсе эшчәнлеге турында тулырак мәгълүматны сез монда, шулай ук рәсми сайтта карый аласыз. Яңалыклар мәгълүматыннан тыш биттә республикада күрсәтелә торган социаль ярдәм чаралары турында мәгълүмат урнаштырылган. Интерактив хезмәтләр бар. Шулай итеп, сайтка керүчеләр "Мәрхәмәт"берләшмәсе әгъза — депутатларына үз тәкъдимнәрен кертә һәм мөрәҗәгатьләрен калдыра алалар

«Яңалыклар мәгълүматыннан тыш, сәхифәдә республикада күрсәтелә торган социаль ярдәм чаралары турында мәгълүмат урнаштырылган. Интерактив хезмәтләр бар. Шулай итеп, сайтка керүчеләр "Мәрхәмәт" берләшмәсе әгъза — депутатларына үз тәкъдимнәрен кертә һәм мөрәҗәгатьләрен калдыра алалар"
Рәсми сайты: https://miloserdiert.ru
Вконтакте рәсми төркеме: vk.com/miloserdie_rt