Укытучылар көне белән!

2022 елның 5 октябре, чәршәмбе

Хөрмәтле укытучылар, педагогик хезмәт хезмәткәрләре һәм ветераннары! Сезнең һөнәри бәйрәмегез белән ихлас котлауларны кабул итегез.
Укытучы-иҗади эзләнүдән, Яхшы эмоцияләрдән, әдәптән башка күз алдына да китереп булмый торган уникаль һөнәр, һәм ул еш кына гомерлек чакыру булып тора. Азнакай районы үзенең талантлы, эшенә тугрылыклы педагоглары белән горурлана. Нәкъ менә укытучылар яшь буынны тәрбияләү һәм укыту – авыр, ләкин бик мактаулы һәм рәхмәтле миссияне үтиләр.
Без кискен үзгәрешләр чорында яшибез: мәгарифне модернизацияләү бара, яңа белем бирү стандартлары кертелә. Ләкин сезнең педагогик сәләтегез, осталыгыгыз, мәхәббәтегез һәм җаваплылыгыгыз хәзерге технологик укыту ысулларына мәгънә һәм эчтәлек бирә ала. Бу көндәлек игелекле хезмәтегез өчен сезгә чын күңелдән рәхмәтемне белдерәм.
Бәйрәм көне сезгә күп уңай эмоцияләр алып килсен, ә сез балаларга мул итеп биргән җаныгыз киләчәк хакына яңа казанышлар өчен сезгә энергия бирсен. Сезгә нык сәламәтлек, оптимизм, эшегездә уңышлар һәм тормыш иминлеге телим!

Марсель Шәйдуллин, Азнакай муниципаль районы башлыгы