Азнакай районында мәгариф идарәләре методистларының стажировкасы

2022 елның 13 октябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының 23.07.2021 ел, № ПУ-974/21 боерыгын һәм «Татарстан Республикасы педагогик хезмәткәрләрен һәм Идарәче кадрларны фәнни-методик озатуның региональ системасы турында» һәм «циффрлаштыру чорында тәрбия һәм укыту: традицияләрне саклап, киләчәкне төзибез» 2022 елның 14.06.2022 ел, № РК-4/2022, «Татарстан Республикасында методик хезмәтне үстерү» I Республика форумы (29.09.2022 ел, № РК-5/2022), Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының 07.10.22 елдагы под-1685/22 номерлы боерыгы Татарстан Республикасында Мәгариф идарәләренең мәгълүмати-методик бүлекләре методистларының стажировкалары башланды.

Стажировка Татарстан Республикасының 10 районында узачак.

Беренче стажировка Азнакай районыннан башланды һәм 2022 елның 13-14 октябрендә үткәрелде.

Тәҗрибәнең күптөрлелеге Әхмәдишина Л.М. ның «педагогик хезмәткәрләргә һәм идарә кадрларына фәнни-методик ярдәм күрсәтү системасы - һөнәри үсеш һәм үсеш нигезе», «район методик хезмәтенә идарә итү системасы: структурасын һәм эчтәлеген үзгәртү»методистларының иҗади хисабында тәкъдим ителде.

Беренче көнне катнашучылар методик бурычларны хәл итүдә, методик портфель эшләүдә катнаштылар, педагогларның һөнәри үсеше буенча методистлар документлары, эшнең оештыру-методик формалары белән таныштылар, оештыру-методик структураларның нинди булуын, эшчәнлекне планлаштыру ничек тормышка ашырылуын өйрәнделәр.Методик хезмәт эшчәнлегенең юнәлешләрен билгеләү буенча Азнакай районының эш тәҗрибәсе мәгариф белән идарә итүнең барлык дәрәҗәләрендә дә тәкъдим ителде. Кунаклар Азнакай гимназиясенең эш тәҗрибәсе белән таныштылар (директор Рахманов а. м.), «иң яхшы мәктәп методик хезмәте», «Педагогик хезмәткәрләрнең һәм идарәче кадрларның һөнәри үсешенең бердәм системасын булдыру» тәкъдим ителде.

«Парус» штабында узган педагогларның район туристик слетында методистлар яшь педагогларга багышлауда катнаштылар.