Укыту эшләре буенча директор урынбасарларының район семинары

2022 елның 14 октябре, җомга

Стажировканың икенче көнендә күрше районнардан килгән кунакларга практик эшчәнлектә методик хезмәтнең мәгарифне үстерү мәсьәләләрен ничек хәл итүе белән танышырга тәкъдим ителде.

2 нче П. Актүбә урта мәктәбенең «белем бирү оешмасының методик хезмәте аша укыту һәм тәрбия нәтиҗәләренә ирешү» (директоры Шумилова А. Б.) мәктәбендә директор урынбасарларының район семинарында катнаштылар.

Интерактив мәйданчыкларда педагогларның һөнәри компетенцияләрен арттыру буенча эш системасы, «Татнефть», «Альметрика»ГАҖнең социаль партнерлары белән хезмәттәшлекнең инновацион тәҗрибәсе тәкъдим ителде.

Азнакай районы методистлары шулай ук «педагогик хезмәткәрләрнең һәм идарәче кадрларның бердәм һөнәри үсеш системасын булдыру өчен методик инструментарий»дигән мастер-класс күрсәттеләр.

Семинар нәтиҗәләре Ачык микрофон форматында Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының һөнәри үсеш бүлеге башлыгы Шәяхмәтова Роза Искәндәр кызы һәм К(и)ФУНЫҢ психология һәм мәгариф институтының Идел буе төбәкара үзәге доценты, педагогика фәннәре кандидаты Сафин Алексей Алексеевич катнашында уздырылды.