Такси һәм машина йөртү хезмәтләре буенча " кайнар линия» башлана

2022 елның 18 ноябре, җомга

2022 елның 14 ноябреннән такси һәм каршер хезмәте буенча Роспотребнадзорның Бөтенроссия «кайнар линиясе» эшли башлады.

Кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе такси һәм каршеринг хезмәтләре буенча бөтенроссия тематик «кайнар линия» оештырды.

Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор Идарәсенең территориаль бүлеге белгечләре 2022 елның 14 ноябреннән 25 ноябренә кадәр гражданнарга һәм эшкуарларга транспорт хезмәтләрен күрсәтү кагыйдәләре, такси һәм каршер белән кулланганда кулланучылар хокукларын яклау, шулай ук әлеге категория хезмәтләрдән файдалану иминлеге мәсьәләләре буенча киңәш бирәчәкләр.

Мөрәҗәгатьләр Азнакай шәһәре кулланучылары өчен «Кайнар линия» телефоннары буенча (85592) 7-14-80 сәгатьтән эш көннәрендә кабул ителәчәк. 00 Мин. 16 сәгатькә кадәр. 00 Мин.