“Мәскәү Кремле музее буйлап сәяхәт”

2022 елның 9 декабре, җомга

Инвалидлар декадасы уңаенан, 06.12.2022 елда Татарстан Республикасы  Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Азнакай муниципаль районындагы «Өмет «халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге» социаль-тернәкләндерү бүлегендә  социаль эш буенча белгеч Харисова А.М  «Мәскәү Кремле музее буйлап сәяхәт» дигән темага төркемле чара  үткәрде.

Белгеч социаль хезмәт алучыларны Россия  традицияләре турында сөйләгән   сәнгать  объектлары белән таныштырды; Мәскәү хакимнәренең үзлэрендә нәрсә саклаганнары, үзебезнең һәм чит ил рәссамнары  XVIII гасыр азагында — XIX гасыр башында Мәскәүне ничек  сурәтләгәне турында.

Әлеге чараның максаты-социаль хезмәт алучыларның уңай һәм эмоциональ халәтен саклау, шулай ук аларны мәгълүмати баету.