Азнакайда районның профсоюз активы конференциясе узды

2023 елның 3 апреле, дүшәмбе

Бүген Азнакай муниципаль районы дәүләт учреждениеләре һәм җәмәгать хезмәте күрсәтү хезмәткәрләренең профсоюз активы конференциясе узды, аның барышында 2022 елга йомгак ясалды һәм агымдагы елга планнар билгеләнде. Анда Россия Федерациясе дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү хезмәткәрләренең гомумроссия профсоюзының Татарстан республика оешмасы рәисе Калашникова калга Анатольевна катнашты

Очрашу кысаларында коллективлар белән хезмәттәшлек итү һәм яшь белгечләрне профсоюз оешмалары сафларына җәлеп итү буенча эш кебек мөһим мәсьәләләр тикшерелде. Доклад белән район Советы Аппараты Җитәкчесе-дәүләт учреждениеләре һәм җәмәгать хезмәте күрсәтү хезмәткәрләренең гомумроссия һөнәри берлеге республика комитетының ышанычлы кешесе Хәлиуллин Айдар Фандас улы, Гафиева Лилия Рәфис кызы – «халыкны эш белән тәэмин итү үзәге»ДКУ директоры чыгыш ясады.

Конференцияне Азнакай муниципаль районы башлыгы Марсель Шәйдуллин үткәрде. Ул билгеләп үткәнчә, районда беренчел профсоюз оешмаларының эшчәнлеге көчәя бара.
"Муниципаль берәмлек һәм профсоюзларның уртак эше әһәмиятле, аның ярдәмендә хезмәт өлкәсендә барлыкка килгән төрле проблемалы мәсьәләләр турында фикер алышу мөмкин. Профсоюзлар хезмәткәрләрнең хокукларын һәм мәнфәгатьләрен яклау, лаеклы хезмәт хакы, торак, эш урыннары, сыйфатлы медицина хезмәтләре, мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә урыннар белән тәэмин итү буенча актив эшлиләр", – дип билгеләп үтте ул.

Районда беренчел профсоюз оешмалары эшчәнлеге үз көчен ала. Муниципаль берәмлек һәм профсоюзларның уртак эше әһәмиятле, аның ярдәмендә хезмәт өлкәсендә барлыкка килгән төрле проблемалы мәсьәләләрне тикшерү мөмкин. Профсоюзлар хезмәткәрләрнең хокукларын һәм мәнфәгатьләрен яклау, лаеклы хезмәт хакы, торак, эш урыннары, сыйфатлы медицина хезмәтләре, мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә урыннар белән тәэмин итү буенча актив эшлиләр.