Азнакай районы хуҗалыкларында техника язгы кыр эшләренә әзер

2023 елның 4 апреле, сишәмбе

Сегодня районная комиссия с участием представителя Министерства сельского хозяйства и  продовольствия Татарстана проверила готовность техники хозяйств к весенне-полевым работам. Обход традиционно  начался с общества ООО «Союз-Агро».

Татарстан авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы вәкиле Илнар Гаязиев җәмгыятьнең әзерлегенә югары бәя бирде һәм механизаторларны техниканы үтәргә, хезмәт куркынычсызлыгы кагыйдәләрен үтәргә чакырды.

Башка хуҗалыклар шулай ук көзге культураларга ашлама кертәләр, бораулау үткәрәләр, шушы көннәрдә арпа чәчүгә керешергә планлаштыралар. - "Бу язда район буенча 43 мең гектар бөртекле һәм кузаклы культуралар, 13 мең гектар техник культуралар, 15 мең гектар азык культуралары чәчү планлаштырыла. Табигатебез дә яхшы, механизаторларның кәефе дә яхшы, басуларда эш кайнап чыкты", - ди авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Рамил Исламов.