«Азнакай районында милли проектларны гамәлгә ашыру» мәгариф мәктәп – үзәкләре директорлары өчен семинар

2023 елның 7 апреле, җомга

2023 елның 06 апрелендә ТР Азнакай муниципаль районының «Азнакай шәһәре 1 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе» МББУда «үсеш ноктасы» мәгариф мәктәп – үзәкләре директорлары өчен «Азнакай районында милли проектларны гамәлгә ашыру»муниципаль семинары узды. Семинарда Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районының гомуми белем бирү оешмалары җитәкчеләре катнашты.

Семинар көндезге форматта уздырыла. Сәламләү сүзе белән «Азнакай муниципаль районы мәгариф идарәсе» МКУ начальнигы урынбасары Әхмәдишина Лилия Мөгамбәр кызы чыгыш ясады. Мәктәптә «үсеш ноктасы» табигый-фәнни юнәлешле мәгариф үзәген булдыру һәм эшләве турында ТР Азнакай шәһәренең 1нче урта гомуми белем бирү мәктәбе директоры Фәттахов Дамир Марсимович сөйләде.

Чарада «үсеш ноктасы» үзәкләре җиһазларын уку процессында һәм дәрестән тыш эшчәнлектә куллану, шулай ук «мәктәптә шахмат»төбәк проектын гамәлгә ашыру мәсьәләләре яктыртылды.