Марсель Шәйдуллин азнакайлыларны Корбан бәйрәме белән котлады

2023 елның 28 июне, чәршәмбе

Хөрмәтле якташлар! Сезне иң зур һәм мөбарәк бәйрәмнәрнең берсе-Корбан бәйрәме белән чын күңелдән котлыйм.

Ата-бабаларыбыздан калган рухи байлыкка якынлашырга, әхлакый яктан камил булырга мөмкинлек бирүче изге Рамазан ае бөтен дөнья мөселманнарына бердәмлек шатлыгы бирә. Корбан бәйрәме якыннарына һәм тирә-юньдәгеләргә карата кызгану күрсәтергә мөмкинлек бирә.

Безнең республикада, шул исәптән безнең районда да, төрле конфессия вәкилләренең тыныч яшәве бар. Киләчәктә дә бу ризалык сакланыр, безнең мөселманнар гомумкешелек идеалларын таратырлар, хәйрия эшенә үз өлешләрен кертер дип ышанам.

Күңелләрегездәге барлык якты уйлар һәм хыяллар тормышка ашсын. Бу изге бәйрәм һәр йортка, һәр гаиләгә шатлык һәм иминлек китерсен. Сезгә җан тынычлыгы, иман байлыгы, бәхетле озын гомер телим. Бәйрәм белән!